O nas

Miejsce pełne zagadek i tajemnic

W magicznych piwnicach można znaleźć wiele tajemniczych przedmiotów, od starożytnych map i obrazów po magiczne i nikomu wcześniej nieznane artefakty.

Miejsce, pełne zaczarowanych...

Tajemnicze piwnice i podziemne korytarze powstały setki lat temu, kiedy to Wielki Minister zapragnął stworzyć miejsce magiczne, pełne zagadek i książek. Z sali bibliotek do tajemnych, podziemnych komnat prowadzą strome schody, które są pierwszym egzaminem dla prawdziwych czarodziejów. Natomiast w głównej sali wisi obraz Wielkiego Ministra, który pomimo setek lat dalej czujnie pilnuje komnat skrywających najstarsze sekrety świata.

Lokalizacja

Ulica Kanonicza w Krakowie to jedno z najstarszych miejsc w Krakowie. Kamienica na ulicy Kanoniczej 11 została wybudowana około 600 lat temu, bo w I połowie XV wieku dla kanonika Mikołaja Poraja.

 Portal wejściowy pochodzi z przebudowy budynku w 1 połowie XVI wieku. Natomiast w latach 1830-1836 został przebudowany w stylu klasycystycznym i wtedy to pojawił się z fryz z motywem orła napoleońskiego. 

Największy podziw i tak budzą pełne tajemnic historyczne piwnice, których wybudowanie datuje się o wiele wcześniej.

Inteligentna rozrywka

Magiczna kawiarnia z książkami, szachami i tajemniczymi piwnicami to miejsce, które zachwyci każdego, kto pragnie uciec od zwyczajnej rzeczywistości i zanurzyć się w zaczarowanej, niezwykłej atmosferze.

Ministerstwo Tajemnic zachęca do spędzania czasu na czytaniu książek, grze w szachy i cieszeniu się wspaniałą kawą oraz przekąskami w towarzystwie przyjaciół lub samemu. 

Oprócz tego znajdziesz u nas Sklepik Kolonialny z piwami rzemieślniczymi, staropolskimi nalewkami, przepysznymi herbatami, a na prawdziwych śmiałków rządnych przygód czekają nawet jadalne robaki.